Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Real time web analytics, Heat map tracking

f5Цирковий фестиваль у Трускавці - це закономірно, бо місто має багату циркову історію та свої власні традиції.

І вже  вдруге відбувся в Трускавці Всеукраїнський фестиваль- конкурс циркового мистецтва «Трускавецький фіґляр». Ідейним його натхненником  є Микола Добровольський, керівник Народної циркової студії “Каскад”, яка понад 30 років працює в курортному місті. За цей час студія виховала незліченну кількість справжніх зірок манежу, серед яких Ірина Піцур, котра постійно працює в Німеччині, Віта Радіонова, учасниця шоу «Америка має талант»,  Юрій Павлічко, який в складі клоунського тріо “Екі Вокі” отримав нагороду на найвідомішому та найпрестижнішому цирковому фестивалі у Монте-Карло, Андрій Шмандровський, фіналіст шоу “Україна має таланти”, який, до речі, цього року був членом журі фестивалю.

 

Як і торік, цього разу фестиваль зібрав учасників зі Львова, Дніпра, Чернігова, Борислава та Трускавця, а це - понад 100 учасників. “Наш фестиваль - це феєричне, циркове дійство, а найважливіше, що це дитяче свято, бо діти - наше все. Дуже втішені, що до нас приїхало багато колективів. І неабияк тішить те, що приїхали наші друзі з міста Бахмута на Донеччині. Загалом - неабияк приємно. Чудові номери та обдаровані діти”, - розповідає Тетяна Татомир, завідувачка відділу культури Трускавецької міської ради.

Головою журі фестивалю є Людмила Шевченко, артистка цирку (дресирувальниця), народна артистка СРСР, народна артистка України, Генеральний директор - художній керівник Національного цирку України. “Ваш трускавецький фестиваль я дуже люблю. Це затишне, дещо камерне і надзвичайно сімейне дійство,  - розповідає Людмила Шевченко, - а найбільше мені імпонує  назва - “Трускавецький фігляр”. Ви лише вслухайтеся, - це просто чарівно. Загалом фестиваль удався - приїхали одинадцять чудових циркових колективів і це свідчить, що фестивальний цирковий рух розвивається, а рівень підготовки наших учасників щоразу зростає.  Пам'ятаймо, що наші циркові школи та аматорські колективи відомі у всьому світі і цирк треба берегти. Сподіваємося, що нам вдасться зберегти цирк, і тут без підтримки дуже і дуже важко.”

Завданням фестивалю-конкурсу є популяризація національного циркового мистецтва та надання підтримки молодим виконавцям у створенні нових циркових номерів, пошук та виявлення талановитих виконавців серед дітей та молоді. “Ви навіть не можете уявити, які наші діти талановиті, - Андрій Шмандровський, трускавчанин, артист цирку, член журі фестивалю”, - і не скористатися ось цим талантом - злочин. Алгоритм дуже простий: батьки віддають дитину у студію і, передовсім, для дитини - це фізкультура, а вже потім стає зрозуміло, чи піде вона стежкою  професійного циркового артиста. Якщо піде, то не прогадає…

Для наших артистів відкритий увесь світ, бо навіть сьогодні вони працюють на різних континентах -   від Лос-Анджелеса, до Сінгапура, а 50 відсотків артистичного складу цирку “Cirque du Soleil” (входить до числа найвідоміших цирків світу) - українці. Цирк - це перспективно, це сучасно, це для майбутнього.”

Фестиваль завершився нагородженням переможців та Ґала-концертом, а заключними словами фестивалю «Трускавецький фіґляр»-2017 було: “До побачення  на фестивалі «Трускавецький фіґляр»-2018”.

 фото protruskavets.org.ua

Олег ДЬОРКА, Медіа Дрогобиччина №1 (15) від 12 травня 2017

 

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: