Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom
Неділя, 25 Червень 2017

Новини

Real time web analytics, Heat map tracking

Суспільство

лл21 червня в Авдіївці загинули двоє військових-добровольців з Дрогобиччини -Володимир Іваник (Стебник) та Андрій Луців (Борислав). Служили в Українській добровольчій армії, батальйон "Аратта".

Сьогодні, 24 червня, тіла загиблих привезуть додому.

19441826 1539198079463737 8466979044838260869 oБільшість із читачів, мабуть, чула про конфлікт керівництва гімназії із міською владою, який триває уже понад рік, але минулого тижня досяг свого апогею. Директор і вчителі оголосили почергове голодування, вийшли на протести, міський відділ освіти наполягає на своєму, а думки громадськості розділилися.

У чім, власне річ, а головне -  чи є вихід із ситуації, що склалася,- це й намагаємось з’ясувати.

Проблема. Через відмову влади фінансувати поділ класів на уроках української літератури та математики в Дрогобицькій гімназії імені Богдана Лепкого виникає ризик втрати гімназією свого статусу.

Ціна питання: близько 32 тисяч гривень на місяць.

Офіційна позиція влади, висловлена 13 червня цього року на прес-конференції за участі міського голови Тараса Кучми й начальника управління освіти Петра Сушка.

 • На додаткове фінансування гімназії (зазначимо: це -  близько  700 тисяч гривень на рік - Авт.) у бюджеті немає коштів.

 • Новий статут гімназії не передбачає додаткового поділу класів.

 • Зараз, навіть без урахування доплати за престижність праці (нагадаємо, що від жовтня минулого року вчителі гімназії відмовились від дев’яти відсотків  цієї доплати на користь виплати заробітних плат п’ятьом учителям, які могли б потрапити під скорочення - Авт.)  заробітна платня працівників гімназії більша, ніж посадовий оклад працівників інших навчальних закладів.

 • У всіх дітей має бути рівний доступ до освіти. Додаткове фінансування одних закладів означає не повне фінансування інших.

 • За додатковий поділ класів на окремих уроках можуть доплачувати батьки учнів.

 • Міська рада виділяє кошти на навчання у гімназії 132 дітей соціальних категорій.

 • Цьогоріч було профінансовано 18 мікропроектів від різних навчальних закладів міста на покращення матеріальної бази, а це майже чотири мільйони гривень з міського бюджету.

 • Влада не має наміру прирівнювати гімназію до середньої школи, а конфлікт вважає не економічним, а політичним.

Того ж дня 15 директорів шкіл Дрогобича та Стебника написали звернення, у якому назвали вимоги керівництва гімназії “некоректними і такими, що вносять деструктив у функціонування усієї освітньої галузі”.

Офіційна позиція директора Дрогобицької гімназії імені Богдана Лепкого Івана Лепкого та голови ініціативної групи для порятунку Дрогобицької гімназії Андрія Юрківа, висловлена на прес-конференції, яка відбулася 14 червня цього року.

 • Чинним є статут Дрогобицької гімназії, затверджений рішенням № 1372 сесії Дрогобицької міської ради шостого скликання від 28 травня  2014 року, оскільки нову редакцію статуту  ухвалювали з грубими порушеннями, вона так і не була затверджена відповідними органами, а зараз є оскарженою в суді.

 • Відповідно  до статуту додаткові поділи класів на уроках української літератури та математики є обов’язковими. Тому відмова фінансувати роботу вчителів є порушенням трудового законодавства. Таким самим порушенням є і недоотримання вчителями своїх доплат за престижність праці.

 • Середня освіта в Україні є безкоштовною. Платні послуги в освіті - це гуртки, додаткові студії, але не уроки. Це означає, що жодних інших, окрім міського бюджету, джерел фінансування поділів класів на уроках, у тім числі й доплат із кишень батьків учнів, просто не може бути. Гімназія може знайти донорські кошти на ремонт чи проекти модернізації, але не на виплату заробітних плат учителям.

 • Рівний доступ до освіти полягає у праві вступити до гімназії, ліцею тощо, тобто створення навчальних закладів для обдарованих дітей не позбавляє інших учнів їхніх прав. Гімназії - це особливі навчальні заклади, які й фінансуються по-іншому. Додаткові поділи української літератури, математики, фізичної культури чи інших предметів для таких навчальних закладів є обов’язковими. Інакше, вони нічим не відрізнятимуться від загальноосвітніх шкіл.

 • Влада ділить субвенції Міносвіти порівну, тобто на загальну кількість учнів у неоптимізованих школах Дрогобиччини. Під час цього не враховано, що навчання учнів у різних навчальних закладах і коштує по-різному. Не можна ігнорувати того, що в гімназії найвища категорійність педагогічного колективу, а також найбільша кількість учнів у класах (середня наповнюваність - 30 і більше).

 • Педагогічний колектив гімназії вимагає лише того, що має надаватися їм за законом. До того ж, як і вчителі решти шкіл, не протестує проти того, що їм не платять за завідуваннями кабінетами та не виділяються кошти на відрядження. Хоча це теж цілковите безправ'я.

Директор Дрогобицької гімназії Іван Лепкий зазначив, що не воює з владою чи окремими посадовцями, а воює за гімназію.

Чи дійдуть обидві сторони конфлікту компромісу, який означає збереження статусу гімназії, що успішно функціонує вже 25 років, а чи продовжуватимуть протистояння,  - вирішить суд. Сподіваймося, що новий навчальний рік розпочнуть у гімназії без проблем і “війни”.

Ірина ВОЛОЩАК, Медіа Дрогобиччина №4 (18) від 22 червня

 

Андрусечко25 – 27 травня у Львові відбувся медіафорум - одна із найбільших подій в галузі медіа в Центрально – Східній Європі, котра цього року зібрала понад 100 спікерів із 15 країн світу.

Одним із спікерів медіафоруму був Пьотр Андрусечко, журналіст провідної польської «Газети Виборчої», головний редактор «Українського журналу», політолог, етнограф, який від 2014-го року пише про війну на Сході України і за це 2014 року в Польщі отримав нагороду «Журналіст року».

Пьотр Андрусечко погодився дати відповіді на декілька запитань про стосунки між Україною та Польщею, війну та журналістику.

18698210 1442307049158744 340510415310697038 nЯкщо Ви ще досі не бачили спектаклів студентського теату «Альтер», вам неодмінно потрібно піти на віллу Раймонда Яроша і відчути всю атмосферу  авангардної альтерівської сцени. Правда, якщо вам ближче народне мистецтво, то цей театр багато в чому буде для вас незрозумілим. Та чи можна у цьому світі осягнути чи збагнути щось цілком? Звісно, що ні. Саме тому на виставах  «Альтеру» глядач безперевно перебуває у власних роздумах чи навіть особистісних пошуках.

gap yearЧи знаєте Ви, що таке Gap-year (у перекладі з англійської - пропущений рік)? Поки що в Україні ця практика не є поширеною, але закордоном ніхто не здивується, якщо після закінчення школи, університету чи навіть під час роботи ви візьмете паузу на цілий рік. Мабуть, пауза таки не надто вдало підібране слово, бо цей час зазвичай використовують дуже ефективно. Наприклад, для саморозвитку, неформальної освіти, мандрівок, волонтерської діяльності, роботи в громадських організаціях.

7606372Від першого червня у Дрогобичі вперше в історії міста розпочався прийом заявок-проектів від громадськості, що фінансуватимуться з коштів міського бюджету, а саме – бюджету участі.

Бюджет участі цінний тим, що кожен мешканець міста за  підтримки своїх сусідів, може реалізувати те, що потрібно на його вулиці, біля його дому.

Більш детально про те, що таке  бюджет участі, чим важливий, чого чекати від його впровадження – в нашій розмові з менеджером проектів КУ «Інститут міста» Тарасом Перхуном та радником Дрогобицького міського голови Олегом Дукасом.

Тарас Перхун: «Розраховуємо що проектів буде багато, вони будуть цікавими, і, отже, сума коштів на реалізацію проектів буде збільшена ще до кінця року»

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: