Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom
Неділя, 28 Травень 2017

Новини

Real time web analytics, Heat map tracking

Суспільство

w 7

У його домі можна знайти безліч  гітар, полотен, книжок, ікон та кілька десяток окулярів у стилі Джона Ленона, придбаних  на секонд-хенді.  А ще  у його крихітній майстерні немає жодних матеріальних багатств, зате  там можна побачити і знайти увесь  світ.  Бо він власне і є уособленням безмежного Всесвіту, невичерпного натхнення та геніальної простоти.  Він вміє бути вільним, сповідує власну релігію,  не любить, коли йому хтось щось наказує та втішно приймає усіх, хто приходить до нього. Про нього уже багато писали, говорили і навіть слухали, проте з ним хочеться  розмовляти ще і ще, до безкінечності.

w 23Днями у стінах Вілли Раймонда Яроша було презентовано масштабний проект – Дендропарк у Дрогобичі. Ідея  створення цього  проекту належить кандидатові біологічних наук, доценту кафедри екології та географії  біологічного факультету Миронові Цайтлерові, якого підтримала декан факультету доцент Світлана Волошанська і бельгійські партнери, які сьогодні знову   перебувають у Дрогобичі. Зокрема своє сприяння готові надати почесний доктор  нашої альма-матер Патрік Беллінк і Іван ван Галле.

w 174

Несподівано  пощастило мені нещодавно: потрапила до прес-туру мальовничим Закарпаттям, яке стало відкриттям для мене й справжньою любов’ю.

Чи подорожуєте ви своєю країною? Відчуваєте її на смак? Насолоджуєтесь нею? Розширюєте горизонти незвіданого, але такого рідного і напрочуд красивого?

Наш тур  «Смак Закарпаття» виявився дуже насиченим, тож про все розповім за порядком.

Результат пошуку зображень за запитом "україна"Найчастіше люди залишають маленьке місто, щоб потім мріяти туди повернутися.

Чак Паланік

Здається, останнім часом кожне місто нашої країни – і велике, і мале  - переживає період великої депресії. Це помітно скрізь – у селищах і мегаполісах, у громадському транспорті та в соціальних мережах. Це можна почути у розмовах випадкових перехожих. І це, мабуть, не дивно: проблеми тиснуть на людей, позбавляючи права на спокій. Не оминають труднощі і мешканців нашого реґіону. Очевидно, складно вдягати широку посмішку, коли голова кипить від щоденних турбот та хвилювань. Це все зрозуміло. Та все ж…

41qJCi0Sq18

23 травня - День Героїв

Це війна секонд-хенду. Зіпраний камуфляж чи не усіх армій Європи, підтоптані берці, що відходили від Піренеїв до Карпат. Вишустані до прозорої нитки наплечники і покалічені наколінники. Обдерті шоломи і латані кевларові жилети під бронепластини.

 

231248

Щорічно кримські татари відзначають 18 травня як день національної жалоби. Водночас ця скорбна дата є днем демонстрації національної єдності в боротьби за відновлення прав кримськотатарського народу.

11 травня 1944 постанова ДКО №5859 «Про кримських татар» була підписана Сталіним. За цим підписом розпочалася примусова депортація кримців із Криму. Так, одним розчерком пера комуністичних правителів СРСР була вирішена доля цілого народу на наступні півстоліття. Мотивацією цього жахливого акту, який нині ми можемо назвати не інакше як етнічною чисткою, стало звинувачення всіх осіб цієї національності у колабораціонізмі – співпраці з німецькими фашистами під час окупації півострова. Однак у тогочасній пресі ця акція отримала велемовну назву – «очищення Криму від антирадянських елементів». Під час депортації з території Криму було виселено всіх кримців. Але наприкінці 60-х років деякі сім’ї повернулися, незважаючи на так звану «бульдозерну війну». У ході якої руйнувалися нові кримські будинки попри спротив влади. Тоді вдалося повернутися і залишитися лише одиницям.

30 червня 1945 року Президія Верховної ради СРСР позбавила Крим статусу автономії, затвердивши подання Президії Верховної Ради РРФСР про перетворення Кримської АРСР в Кримську область у складі РРФСР. Отже, колишня Кримська АРСР стала рядовою областю в складі Росії. Щезли з карти півострова кримськотатарські назви міст і селищ, які отримали нові імена (звісно ж «великою і могутньою» мовою). Фактично на офіційному рівні все робилося для того, щоб стерти в Криму саму згадку про корінних жителів півострова, а потужна ідеологічна машина країни безупинно продукувала міф про народ-зрадник .

Кримському народові, як і іншим, депортованим після звільнення їх території від фашистів, було пред’явлено звинувачення у колабораціонізмі з окупаційними військами. У надісланій 10 травня 1944 року на ім’я Сталіна спеціальній доповіді Берія писав: « Враховуючи зрадницькі дії кримських татар проти радянського народу і виходячи із небажаності дальшого проживання кримських татар на прикордонній території Радянського Союзу, НКВС СРСР вносить на Ваш розгляд проект рішення ДКО про виселення всіх татар з території Криму».

Депортація кримців розпочалася рано-вранці 18 травня 1944 року. Насильне вигнання людей зі свої домівок, їхнє етапування до залізниці і завантаження у завчасно накопичені на залізницях Криму вагони для перевезення худоби, здійснювалось солдатами і офіцерами військ НКВД, котрі ставились до нещасних людей вкрай жорстоко. Насильства застосовувалось в однаковій формі до дітей, старих, вагітних жінок. В усіх свідченнях співпадає одне – крики і лаяння військових, плач дітей, удари прикладами немічних. Прикуті до ліжка тяжкохворі люди, яких не можна було транспортувати у відведений для виселення термін, підлягали знищенню.

У результаті жахливих умов перевезення та переселення загинуло близько 46 відсотків кримськотатарського народу. Близько п’яти тисяч кримських татар було направлено у розпорядження “Московвугілля” для роботи на шахтах і торф’яних розробках. Близько 70% переселенців направлялися на спеціальні поселення в Узбецьку СРСР, інші – у Марійську АРСР, Горьковську, Свердловську, Костромську області РСФСР. З урахуванням колишніх військовослужбовців загальне число депортованих кримських татар перевищило 200 000 чоловік.

Всі роки незалежності України близько 15-20 тисяч кримських татар з’їжджалися з регіонів автономії 18 травня на мітинг у Сімферополі. Останні кілька років кримськотатарська молодь ввечері 17 травня проводила акцію «Запали вогонь у своєму серці», викладаючи зі свічок символ кримських татар – тамгу, контури Криму й цифри – кількість років, що минули з часу депортації.

Але так було до окупації Криму три роки тому. Сьогодні акції на підтримку гордого, свободолюбивого народу кримли й в пам’ять про 1944-й відбуваються по всії Україні. Водночас згадують і киримли, й уся Україна події пов’язані з окупацією (яку ще  досі сором’язливо називаємо чомусь «анексією») , йдеться й про те, що нині коїться в Криму, як кремлівський режим переслідує кримських татар.

Сьогодні й у Дрогобичі згадаємо страждання та жертви, яких зазнав кримськотатарськиЙ народ під час депортації.

У ці дні – кожен з нас – киримли.

Леонід Ґольберґ, матеріал з maydan.drohobych.net

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: