Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Нас відвідали

80.9%Ukraine Ukraine
7%United States United States
2.5%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2.1%Poland Poland
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.5%European Union European Union
0.4%Spain Spain
0.4%Germany Germany
0.3%Netherlands Netherlands

Сьогодні: 5
Вчора: 97
Цього тижня: 379
Минулого тижня: 3685
Цього місяця: 5647
Минулого місяця: 6050
Всього: 128739
Real time web analytics, Heat map tracking

f551403a022c7e1586bb98fb6eccb44f XL

  Просили дитячий майданчик – отримали дві гойдалки. Трускавчани з вулиці Стуса, 14  обурені не на жарт: замість добротного  майданчика для дитячих розваг у дворі їхньої  багатоповерхівки комунальники міста встановили дві маленькі качелі - і ті в аварійному   місці. За словами активного мешканця будинку, учасника АТО Івана Сенюти,  ще рік  тому вони громадою подали клопотання до Трускавецької міської ради  про облаштування у їхньому житловому кварталі сучасного дитячого майданчика для наймолодших мешканців. Саме 2016 року влада Трускавця розгорнула у місті масштабну кампанію - виділила з  бюджету  майже мільйон гривень на реконструкцію дитячих майданчиків у Трускавці. За ці кошти представники влади закупили сотні нових гойдалок та інших ігрових елементів, необхідних для цікавих дитячих забав. Та повноцінно натішитися новинками пощастило далеко не всім: до думки громади не дослухалися,  у міській раді вирішили на власний розсуд  поділити між житловими кварталами оздоровниці дитячі елементи, придбані  для майданчиків. По-перше, в більшості випадків  дитячі гойдалки облаштовували у болоті та не в підготовлених  для них місцях. По-друге, одні житлові квартали (здебільшого ті, де мешкають депутати), отримали повноцінні та багатофункційні дитячі майданчики, інші – значно бідніші. На Стуса ж 14 – гойдалок  поставили лише дві, та й ті під аварійною стіною.

- Ще у 2016 році  ми написали заяву міському голові, щоб нам зробили дитячий майданчик. Ми просили, щоб дитячі гойдалки облаштували на території  колишнього спортивного майданчика. Оскільки до цього часу у нашому дворі була тільки одна стара пісочниця, нових гойдалок дітлахи дуже чекали.  Ми подали цілий розроблений проект і отримали ... дірку від бублика. Нашій дев’ятиповерхівці із сотні закуплених за бюджетні кошти гойдалок виділили лише дві, та й ті надто маленькі. Але найголовніше далі: гойдалки змонтували під аварійною підпірною стінкою, - пояснює схвильований мешканець Стуса, 14 пан Іван.

 Молодий чоловік не приховує роздратування та наголошує: вік підпірної стіни, біля якої без погодження мешканців комунальники  облаштували дитячий майданчик, – дуже давній. На ній добре помітні тріщини, а ще з неї час від часу сиплеться. Тож люди стурбовані, щоб стіна взагалі не впала. Тим паче, висновки місцевих надзвичайників, які там були, теж не додають  оптимізму  – підпірна стінка  аварійна і потребує негайного ремонту. Та у Трускавецькій міській раді із ремонтними роботами,  традиційно,  не квапляться. Там, ніби, й не бачили на очі висновків експертів.  

- За нашим проханням, місяць тому на подвір’я приходили надзвичайники. Вони констатували: підпірна стіна є аварійною. Тож дитячому майданчику тут не місце. Відповідного листа вони скерували до мерії. Але там до нині мовчать, - додає пан Сенюта.

  У Трускавецькій міській раді на невдоволення міщан реагують спокійно. Заступник міського голови з питань ЖКГ пан Балицький повідомляє, що вони чекають висновків ще однієї комісії, яка днями вирушить на Стуса, 14. Тоді і вирішать, що там робити.

- Ми скличемо комісію, до якої будуть залучені працівники від ЖКГ міста (Управління ЖКГ і Б, представники КП «Парк курортний»  та «Трускавецьжитло»). Вони проведуть технічний огляд підпірної стінки, а також сходів, які там пролягають та ведуть до Стуса, 16. Якщо буде зазначено, що вони потребують демонтажу, тоді ухвалюватимемо  відповідні рішення, - коментує ситуацію Олексій Балицький.

  Допоки можновладці у нагальному питанні затягують час, вичекати паузу не можуть діти. Вони щодня бавляться на аварійному майданчику та наражають себе на неабияку небезпеку. А ще малеча нарікає: гойдалок тут для них дуже мало, тож доводиться мандрувати за розвагами на сусідні подвір’я. Чи вистачить чиновникам оздоровниці  сміливості та розуму за клопотами не забути про найголовніше – безпеку дітей – будемо відстежувати.

Наталя ЗЕЛЕНА, Медіа Дрогобиччина №10 (24) від 21 вересня

 

 

 

 

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: