Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Нас відвідали

80.9%Ukraine Ukraine
7%United States United States
2.5%Russian Federation Russian Federation
2.3%Italy Italy
2.1%Poland Poland
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.5%European Union European Union
0.4%Spain Spain
0.4%Germany Germany
0.3%Netherlands Netherlands

Сьогодні: 3
Вчора: 161
Цього тижня: 280
Минулого тижня: 3685
Цього місяця: 5548
Минулого місяця: 6050
Всього: 128640
Real time web analytics, Heat map tracking

221921Від 2005 року у селі Сторона Дрогобицького району будували нову школу. Аби завершити довгобуд, у 2016 році з бюджетів різних рівнів – від ДФРР і аж до районного – було виділено понад шість  мільйонів гривень. Станом на сьогодні об’єкт готовий і діти можуть переходити навчатись у нове гарне приміщення, нову школу.

Однак, у селі паніка, мовляв, ще не відкриту школу хочуть закрити. «Врятуйте нашу школу», - просять мешканці.

З чим пов’язана тривога?

З  тим, що на початку травня сесія Дрогобицької районної ради, без попереднього вивчення і обговорення питання в громаді, ухвалила  рішення, згідно з яким в районі має постати дві опорних школи – у Меденичах та Підбужі. Школи прилеглих сіл за таких умов мають стати філіями опорних. Натомість, кожній опорній з обласного бюджету буде виділено по 819 тиссяч гривень на розвиток – закупівлю інтерактивних дошок, комп’ютерів тощо. А школи Сторони, Залокоті, Опорів та інші –перетворяться в філії опорних.

«Філія - не означає закриття, - пояснює голова Дрогобицької районної державної адміністрації Володимир Шутко. - Невже ви думаєте, що ми будували школу в селі Сторона для того щоб її закривати? Школу ніхто закривати не буде. Більше того, від першого  вересня навчання дітей проводитиметься саме у цій  новій школі. Буде збережено, як це є дотепері, перші-дев’яті  класи. Нічого не зміниться, крім того, що школа втратить юридичний статус і печатку. Все. Гамір, який здійнявся – через амбіції», -  коментує голова РДА.

«Можливо оптимізація освіти потрібна. Але керівництво району мало б  зібрати усіх освітян, розтлумачити  пункти програми, почути думку і разом обрати  тактику . Натомість, була чомусь зібрана позачергова сесія. Процедура протягнена нашвидкоруч, бо “горять гроші”. Плюс різний статус шкільних із різним підпорядкуванням. Вчителі сторонської школи вивчили питання досконало з допомогою юристів», - розповідає активіст Євген Регей.

«Ми робили все швидко, бо дійсно кошти можуть пропасти. Для освіти району додаткових загалом півтора мільйони гривень  – це величезна сума, в районному бюджеті таких грошей нема. Невже погано, що прийняте рішення, за яким дітям покращаться умови навчання? Це більше схоже на вічний конфлікт між Стороною і Підбужем, та нагадує якийсь сепаратизм» - коментує керуючий справами районної ради Руслан Щерба.

В кулуарах райради пояснюють: оскільки в районі досі не створено жодної об’єднаної територіальної громади, є загроза, що регіон може отримати лише чотири ОТГ – Дрогобицьку, Трускавецьку, Меденицьку і Бориславську. Тобто, і Підбуж, і Сторона можуть увійти в Бориславську ОТГ. Тому, щоб відстояти право на Підбузьку ОТГ, почали вдаватись до таких кроків. Однак, кажуть, село Сторона не хоче йти на жодні компроміси.

«Зрозумійте: коли порушуються усі процедури – то як людям діяти? У п’ятницю депутати райради ухвалюють рішення, згідно з яким наша школа має стати філією. Нам про це не говорять. У понеділок приходять вчителі, батьки, запитують – а я вперше чую! Я, директор школи, вперше чую! Зателефонувала до відділу освіти. Там відповіли «Ви не переживайте, все буде добре». Ми звернулись до голови селищної ради. Вона також відповіла, що вперше чує. Вірю, бо її ця інформація могла застати зненацька , як і мене.

З того часу в нас було багато різних зустрічей, запевнень і так далі. Але, зрозумійте, батьки сьогодні не дурні, вони читають Інтернет і знають, що відбувається. Сторона не має селищної ради. Тепер Сторона не зможе також керувати своєю школою – все вирішуватиме опорна: і статус школи, і кількість годин, і розпорядження землями та майном. Якщо хтось каже, що це хвилює особисто мене – втрата печатки і юридичного статусу, то ці люди помиляються. Мене хвилює щоб була нормальна школа і ніхто, жодна опорна, не мала права її закрити. В нас навчається 170 дітей!

Якби не було порушено процедуру – спочатку обговорили з громадою, потім провели конкурс шкіл, потім ухвалили  рішення селищної ради, а відтак і рішення районної ради – люди б усе зрозуміли. А коли порушено все, що може бути порушено – громада проти таких рішень», - розповіла директор Сторонянської школи Ірина Мицак.

Конфлікт триває, і як та коли буде врегульовано – наразі не відомо. Мешканці села пишуть заяви-скарги, в яких обгрунтовують свою позицію, у неділю провели схід села і відступати  не мають наміру.

Марія КУЛЬЧИЦЬКА, Медіа Дрогобиччина №2 (16) від 26 травня

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: