Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Нас відвідали

81%Ukraine Ukraine
7%United States United States
2.5%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2.1%Poland Poland
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.5%European Union European Union
0.4%Spain Spain
0.4%Germany Germany
0.3%Netherlands Netherlands

Сьогодні: 70
Вчора: 116
Цього тижня: 186
Минулого тижня: 3685
Цього місяця: 5454
Минулого місяця: 6050
Всього: 128546
Real time web analytics, Heat map tracking

md3Яка плита – така й господиня. Яка центральна площа – таке й місто.

То ж яке ти місто, Дрогобичу?

Місцями – з новою бруківкою, місцями – зі старою. Місцями - з новішим асфальтом, місцями – зі старшим. Місцями – з залатаними хідниками, місцями – з порепаними… Отаке незрозуміле обличчя, на якому залишили відбиток кожен з тих, хто тут отак «місцями» господарював.

Сьогодні у Дрогобичі є мрія – реконструювати свою центральну площу. Дорога мрія, але заповітна.

Оскільки на повну реконструкцію, враховуючи всі можливості зекономити, потрібно понад 15 млн грн.., у Ратуші придумали таке: залучити громаду до процесу відновлення єдино прекрасного обличчя міста. З цього питання під головуванням міського голови Тараса Кучми та його заступника Олега Дукаса, за участі широкого кола громадян вже відбувся ряд нарад. Є намір створити відповідний фонд і розпочати збір коштів на проект. Одним мільйоном гривень обіцяли в області допомогти, понад тисячу доларів США мер Києва Віталій Кличко пожертвував, щось у міському бюджеті «вишуковуватимуть». Але без допомоги містян та корінних дрогобичан, які мешкають поза межами міста чи країни – не обійтись. Адже загальна площа, яку треба замостити – аж 11 400 м.кв.. Вартість кожного квадратного метра, з урахуванням освітлення, благоустрою- 1565 грн., без урахування(лише бруківка) – 1100 грн.

Як розповів головний проектант Петро Сметана, площа буде розбита на сегменти. У кожному сегменті - гранітна бруківка і гранітна плитка – темно і світло сірих кольорів, бордова. Хідників біля магазинів не планується, а суцільне сегментоване полотно з бруківки.

З року у рік вартість проекту росте. Зреалізувати його можна було раніше. Але депутати не відважились, розповідає депутат багатьох скликань Роман Курчик. Бо, каже, виборці спитали б: а чому площу замощують, якщо дороги погані. Тепер же таких коштів в бюджеті немає, і доводиться сподіватись на самих дрогобичан, які згуртуються навколо ідеї.

Чи будуть куплені квадрати іменними, як це відображатиметься – над цим наразі міркують. Як міркують над питанням створення фонду і стартом робіт. Є оптимісти, є скептики. Та зрозуміло єдине: отаке «обличчя» - це ганьба для древнього славного Дрогобича, і з цим, поза сумнівом, слід щось робити.

Станом на сьогодні в БФ, який займатиметься процесом,зголосились увійти громадські організації «Дрогобицький Майдан», «Галицька варта», «Місто», «Молодіжний прорив», комунальне підприємство "Туристично-інформаційний центр", а також наше видання «Медіа Дрогобиччина», яке інформуватиме про перебіг подій та писатиме про усіх меценатів..Долучайтесь і ви. Наступні збори з вказаного питання – у п’ятницю о 15.00 в світлиці Дрогобицької Ратуші.

Марія Кульчицька, Медіа Дрогобиччина, №3

 

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: