Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Нас відвідали

81%Ukraine Ukraine
7%United States United States
2.5%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2.1%Poland Poland
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.5%European Union European Union
0.4%Spain Spain
0.4%Germany Germany
0.3%Netherlands Netherlands

Сьогодні: 70
Вчора: 116
Цього тижня: 186
Минулого тижня: 3685
Цього місяця: 5454
Минулого місяця: 6050
Всього: 128546
Real time web analytics, Heat map tracking

login lockТарас Кучма закликав журналістів в інформаційній війні не виступати солдатами на боці ворога

Сьогодні, 4 квітня, міський голова Тарас Кучма провів брифінг, приводом до проведення якого стало поширення в інформаційному просторі повідомлення про нібито ухвалене на сесії міської ради рішення щодо надання Дрогобичу особливого економічного статусу.

Міський голова Тарас Кучма поширену синхронно на кількох місцевих медіа-ресурсах інформацію назвав вершиною провокацій, які останнім часом цілеспрямовано ведуться проти влади. Найбільше стурбувало міського очільника те, що із завзяттям цю дезінформацію підхопили у медіа-просторі Російської федерації, звинувачуючи Дрогобич у проєвропейських симпатіях і сепаратистських настроях.

Тарас Кучма заявив, що провокаційні сценарії готувалися ще з грудня минулого року. Від цього часу, ствердив міський очільник, закидалися псевдоповідомлення про намір влади будувати на місті розстрілу людей біля Стіни плачу розважальний центр. До цього ж ряду Тарас Кучма відніс і нещодавню наругу над пам’ятником Іванові ПавловіII. Всі ці моменти формують переконання, що Дрогобичем, резюмував урядник, дуже зацікавилися. Відтак міський голова хронологічно переповів про розвиток подій, які передували суспільному резонансу навколо неіснуючого рішення. Тарас Кучма зазначив, що насправді був проект рішення, розроблений помічником Народного депутата Богдана Матківського Володимиром Остапенком щодо засад економічної специфіки Дрогобича. Зі слів Тараса Кучми, переглянувши цей проект рішення, він ще до сесії забракував документ як неналежно підготований. Тому, підсумував керманич Дрогобича, ні обговорення, ні результатів цього обговорення, про які згадують у поширених публікаціях місцеві журналісти, не було.

Секретар міської ради Олег Хрущ додав: «На розгляд депутатських комісій це питання не потрапило. Воно лише містилося у переліку питань, які могли бути внесені з голосу до порядку денного, однак це рішення не було включено до порядку денного». Також посадовець висловив обурливе здивування з приводу того, що в інтернеті натрапив на начебто готовий варіант згаданого рішення, завіреного сфабрикованим підписом секретаря ради (хоча насправді рішення підписує міський голова), а також вигаданим неіснуючим реєстраційним номером. Олег Хрущ заявив, що під прицілом такої провокації з антидержавними настроями Дрогобич, на його погляд, опинився випадково, хоча провокаційні ходи, під час яких пробують зіштовхнути у конфлікті представників владної верхівки, а також повісити на Дрогобич непривабливі ярлики, були помітні ще раніше.

Тарас Кучма апелював до журналістів провести дослідження і встановити звідки тягнеться ниточка однотипного повідомлення, передрукованого кількома інтернет-виданнями, тим самим виявити джерело поширення фальшивої інформації. Міський очільник закликав представників журналістського цеху до коректності і висловив застереження про ведення жорстокої і брудної боротьби, яка розгорнулася з метою дискредитації влади.

«Це інформаційна війна. Журналісти, не виступайте солдатами на боці ворога. Вас у цій війні просто використовують», - сказав Тарас Кучма.

Тим часом журналіст Володимир Турмис побажав владі не притуплювати пильність у зв’язку з тим, що можлива реалізація нових етапів провокацій, які, з його слів, скидаються на цілеспрямовану диверсію.

Редактор радіо «Франкова земля» Йосип Фиштик акцентував увагу на професійному кодексі журналістів, які не повинні при висвітленні важливих тем забувати про етап перевірки інформації.

На брифінгу прозвучало запитання від громадської активістки Олени Куртяк щодо звернення з приводу розслідування провокації до правоохоронних органів. Таке звернення Тарас Кучма до закінчення робочого дня розпорядився підготувати.

 

У Дрогобичі відзначили 26-ту річницю підняття над Ратушею національного прапора

У суботу, 2 квітня, у мармуровій залі відбулися урочисті збори за участю депутатів усіх демократичних скликань та громадськості, приурочені до 26-ї річниці підняття над адмінбудівлею міської ради національного прапора.

Відкрив урочисту імпрезу міський голова Тарас Кучма, який у вітальному слові відзначив особливу заслугу депутатів першого демократичного скликання, що наважилися кинути виклик тоталітарній системі і відчайдушно здійснили своєрідну національну революцію, вивісивши на шпилі ратуші синьо-жовте знамено. Тарас Кучма наголосив на символічності і святості українського прапора, яким накривали тіла героїв Небесної сотні. Провісник незалежності, що замайорів у Дрогобичі 2 квітня 1990 року, і нині кличе у бій і надихає до перемоги українських бійців, зазначив міський голова, на Сході України.

Червоною ниткою у виступах голови Дрогобицької міської ради першого демократичного скликання Мирослава Глубіша, почесного громадянина міста Дрогобича, професора Дрогобицького педагогічного університету ім. І. Франка Михайла Шалати, бійця батальйону генерала Кульчицького Івана Дацка, депутата Дрогобицької міської ради Романа Грицая проходила тема вагомості для подальшого національного відродження суспільного чину, здійсненого депутатами міської ради 2 квітня 1990 року.

На святі прозвучали віршово-пісенні композиції у виконанні учасниці літературної студії «Любисток» Палацу дитячої та юнацької творчості Лілії Траспетрихіної та учениці вокально-естрадного відділу Стебницької музичної школи Вероніки Мураль.

Завершилося дійство традиційним моментом: на запрошення міського голови Тараса Кучми під звуки пісні «Ой у лузі червона калина» школярі винесли полотнище прапора із мармурової зали.

Оскільки, цього дня світ вшановував пам'ять Івана Павла чисельна делегація з міської ради купно вклонилася пам’ятнику достойника. До підніжжя монумента перші владні мужі міста поклали квіти.

 

АНОНС. ІІ пленарного засідання VІІІ сесії Дрогобицької міської ради VII скликання

Дрогобицька міська рада повідомляє:
У вівторок, 5 квітня 2016 року о 15.00 год. відбудеться ІІ пленарне засідання VІІІ сесії Дрогобицької міської ради VII скликання.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

 

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: