Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Нас відвідали

80.9%Ukraine Ukraine
7%United States United States
2.5%Russian Federation Russian Federation
2.3%Italy Italy
2.1%Poland Poland
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.5%European Union European Union
0.4%Spain Spain
0.4%Germany Germany
0.3%Netherlands Netherlands

Сьогодні: 3
Вчора: 161
Цього тижня: 280
Минулого тижня: 3685
Цього місяця: 5548
Минулого місяця: 6050
Всього: 128640
Real time web analytics, Heat map tracking

ptuБлизько тисячі працівників ПТУ з усієї України, в тому числі й з Дрогобиччини, приїхали сьогодні,29 січня, на страйк до Києва. Все тому, що Уряд не заклав у бюджет 2016-го року кошти на профтехосвіту, а прийняти ці заклади на своє фінансування місцеві бюджети не в силах – ресурсу нема.

Як наслідок, через відсутність фінансування постала реальна загроза закриття закладів професійно технічної освіти.

 

Наприклад, бюджет Дрогобича на утримання  ВПУ № 19 та політехнічно-професійного ліцею мав би виділити близько 25 млн. грн. Зважаючи, що загальний кошторис міста становить 150 млн. грн., це – колосальне фінансове навантаження, і такого ресурсу в місті просто нема.

 

Разом з дрогобицькими працівниками ПТУ до столиці поїхали депутати Львівської облради Андрій s1Ковч та Василь Масний. Допомагав відстоювати позицію громади й нардеп Богдан Матківський.

 

Богдан Матківський, зокрема, повідомив, що сьогодні під час години запитань до Уряду, парламентарі захотіли отримати відповіді, чому виникла така ситуація.

«Відповідаючи на питання про фінансування професійно-технічних закладів освіти з обласних бюджетів заступник Міністра фінансів Роман Качур повідомив, що питання буде переглянуте. Але не відповів, ані коли, ані як», – зазначив депутат.

Він зауважив, що депутати підготували відповідні пропозиції змін до Бюджету, і Уряд має їх врахувати у найближчий час. В іншому випадку вся робота закладів профтехосвіти буде паралізована.

Відтак, депутат повідомив наступне: «Нарада закінчилась. Після голосування у Верховній раді  2
лютого проблема буде знята.

 Але, якщо не буде працювати міністерство освіти в реформуванні даного напрямку, ця проблема повториться і наступного року. Мова йде про те, що ПТЗ випускають спеціалістів які потрібні, як державі так і приватному бізнесу. Тому було прийнято рішення про призначення парламентських слухань з цього питання», - наголосив депутат ВРУ Богдан Матківський

 

«В дорозі до Києва ми багато спілкувались з викладачами профтехучилищ Дрогобиччини. Це освідченні, самовіддані люди, які хочуть працювати. Своєю роботою вони дають путівку в життя тисячам молодих громадян. Та складається враження, що держава або навмисне знищує профтехосвіту, або з байдужістю ставиться до її існування. В обидвох випадках - це злочин», - зазначив депутат Львівської облради, організатор поїздки Андрій Ковч.

Розповідаючи про те, що відтак відбувалось в стінах ВРУ під час наради з проблем та ризиків функціонування системи професійно-технічної освіти, депутат підкреслив: «Всі в один голос, в тому числі і ті, що причетні до виникнення цієї проблеми, заявляють про необхідність фінансування професійно технічної освіти з державного бюджету. Не розумію для чого було створювати цю проблему, а потім думати і гадати як її вирішити?»

 

«Назву лише дві цифри: 8 млн. грн.. і 25 млн.грн.

8 мільйонів – це бюджет розвитку Дрогобича. 25 мільйонів – кошти, які місто мало б знайти для утримання ПТУ. Тобто, це був зашморг на шиї Дрогобича. Жодного розвитку. Лише борги, скорочення місць праці і місць навчання.

Розглядаючи проблему зокрема у контексті Дрогобича, зараз можемо сказати що працівники ПТУ міста, які поїхали на страйк аби відстоювати свої права і права своїх студентів, прагнуть врятувати бюджет Дрогобича.

Водночас, тривожним дзвінком стало те, що до участі долучились лише зацікавлені люди – тобто, працівники ПТУ, і лише один депутат міської ради, який допоміг страйкарям транспортом. А де решта 35 депутатів міської ради? Де інші освітяни? Не зрозуміли загроз, які нависли над містом?

Хочу вірити, що дрогобичани нарешті сконсолідуються, і замість байдуже спостерігати за усім, кажучи «моя хата скраю», спільно будуватимуть своє місто мрії», - поділився думками депутат Львівської обласної ради Василь Масний.

 

Зазначимо, з числа усього депутатського корпусу Дрогобицької міськради свою допомогу страйкарям надав  депутат Мирослав Лужецький.

М.К.

 

 

//

 

 

 

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: