Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom
Неділя, 25 Червень 2017

Новини

Real time web analytics, Heat map tracking

мд змін13 червня у м.Дрогобич на базі видання «Медіа Дрогобиччина» пройде антикорупційний тренінг для журналістів, громадськості. Під час тренінгу йтиметься про роботу із відкритими даними, про те, як контролювати владу, про те, як і де «шукати зраду».

Тренерами виступлять:

00210009 n222 червня – безпрецедентна подія: в Дрогобичі увічнять пам’ять про німецького Праведника народів світу, котрий в роки гітлерівської окупації рятував дрогобицьких євреїв.

Можна лише уявити, що писатиме про це кремлівська пропаґанда й що казатимуть про подію й наші деякі «гарячі» й вельми «національно-патріотично» налаштовані…
Річ у тім, що завтра на будинку № дев’ять на вулиці Івана Франка (навпроти головного корпусу педагогічного університету) буде урочисто відкрито меморіальну таблицю на честь леґендарної людини – німця Ебергарда Гельмріха, який під час Другої світової там мешкав.

Уродженець Гамбурґа (народився 1899-го, помер 1969-го в Сполучених Штатах)Ебергард Гельмріх добре відомий   в Ізраїлі та Німеччині, знають про нього й історики Катастрофи єврейського народу (Голокосту). Тільки  мало ще відомо про цього мужнього чоловіка в Дрогобичі.

Під час війни майор Вермахту й член НСДАП від 1932 року Гельмріх був відповідальним за продовольство та рільництво, згодом став фінансовим директором при окупаційній владі.

Використовуючи службове становище разом з дружиною Донатою врятував десятки єврейських життів євреїв Дрогобича та Стрия.

За це 1965 року Ебергард, а 1989 року Доната були визнані Інститутом Яд ва Шем  Праведниками народів світу.

Праведники народів світу (гебр.  ‏חסידי אומות העולם‏‎, «хасидей умот ха-олам») —  почесне звання,надаване Ізраїльським Інститутом Катастрофи та героїзму Національного меморіалу Шоа (Голокосту, Катастрофи) та героїзму Яд ва Шем (Єрусалим) з видачею почесного сертифікату та іменної медалі.

На перше січня 2016 року Яд ва Шем визнав Праведниками 26 119 осіб.

Згідно з Талмудом, «той, хто врятував одне життя, – врятував увесь світ».

Праведники народів світу, визнані Інститутом Яд ва Шем, на честь яких на території Меморіалу висаджено дерева, – це вихідці з 44 країн: християни усіх конфесій і мусульмани, релігійні та атеїсти, чоловіки й жінки, представники буквально всіх професій та віку, освічені фахівці  й неписьменні селяни, багаті та незаможні. Єдине, що об’єднує всіх цих людей – людяність та мужність, намагання в жорстоких, нелюдських умовах терору та репресій зберегти найкращі моральні якості.

Й серед цих людей – Еберград Гельмріх, якому не один десяток страждальців завдячує тому, що врятувався.

І – він – не єдиний німець, котрий в роки війни рятував євреїв, котрих коричневі позбавили права на існування.

Ініціювало встановлення таблиці й вшанування пам’яті Праведника ізраїльська поза урядова організація «Дрогобич-Борислав» – товариство  вцілілих в роки Катастрофи та їхніх нащадків. Щороку члени цієї НГО відвідують Дрогобичі. А завтра для них – особливий день: успіхом увінчалася справа, розпочата ще рік тому.

Тож усіх небайдужих до історії міста й тих, для кого Пам’ять – не порожній звук просимо прийти 22 червня о 177 годині на вулицю Івана Франка.

Леонід ГОЛЬБЕРГ,

Йосиф КАРПІН

19260337 853824204766572 6330797666493345739 n20 червня в Бориславі на площі перед міською радою відбулась попереджувальна мирна акція протесту працівників Бориславської центральної бази виробничого обслуговування (БЦБВО) та Нафтогазовидобувного управління (НГВУ), які нині входять в структуру ПАТ «Укрнафта». Акція стосувалась відмови Державної служби геології і надр продовжити ліцензію на видобуток нафти і газу на Бориславському нафтовому родовищі та реформ в структурі ПАТ "УКРНАФТА", які суттєво зашкодять, в першу чергу, бюджету міста. На підприємствах працює близько двох тисяч людей. Цього року підприємство наповнило бюджет міста на 35%, у наступному році експерти прогнозують 45%. Навіть, якщо у випадку закриття підприємств, місту виділятимуть субвенції, воно не зможе «вижити». В першу чергу постраждають школи, садочки та лікарні. А, що найгірше, - під питанням стоятиме екологія та безпека міста, адже Борислав – єдине місто в світі, що збудоване на нафто-газовому родовищі. Нафта і газ мусять кудись діватись. Специфіка нафтовидобутку не передбачає можливість його тимчасового припинення – тільки остаточного. А консервація свердловин коштує дуже дорого…

free wi fiСучасному місту – сучасні нововведення. В останні дні весни біля Народного дому імені Івана Франка  з'явилася табличка з написом «Безкоштовний wi-fi». «Кому дякувати?» - запитала я у працівника, що саме монтував інформаційний знак. «Кому, кому? Та меру, напевно», - невпевнено знизив плечима комунальник. Що ж це за щастя таке, і кому, власне, за нього дякувати? Дізнаймося разом.

x2 photo 63164Якість життя громади в кожному містечку безпосередньо залежить від сумлінності осіб, яким народ делегував владні повноваження. Діяльність міських депутатів на відміну, від депутатів Верховної ради не оплачується та здійснюється фактично на волонтерських засадах. Видається, що нічого спокусливого в такій посаді немає, адже окрім того, що доведеться витрачати вільний час на відвідування  сесій, потрібно ще й вивчати чимало документів, які виставлятимуться на голосування та присвячувати час регулярним звітам перед громадою. Однак, щоразу ми спостерігаємо чималу конкуренцію та неабияку винахідливість кандидатів в депутати в боротьбі за депутатські та мерське крісла. Мотивація в кандидатів різна: хтось прямує до влади для лобіювання власного бізнесу, хтось, щоб утриматись на державній посаді, хтось, щоб виторгувати собі керівну посаду в комунальному підприємстві, а хтось (все ще маю надію, що такі кандидати існують), щоб змінити життя Трускавця в кращу сторону.

Старосольський 3Що таке адміністративна реформа, мабуть, не кожен знає і не кожен розуміє. Нас задовольняє поверхневе розуміння того, що відбувається у нашій державі, у нашому місті чи селі. Стебник - це містечко, яке так чи інакше підпорядковане іншому місту. Власне, щоби пояснити й зрозуміти, як відбуватиметься  реформа у нашому місті й чого нам чекати від цієї новації, ми зустрілися  із  міським головою Стебника Петром Старосольським.

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: