Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Real time web analytics, Heat map tracking

Дрогобицька міська рада постійно декларує: ми відкриті, ми прозорі, ми «впєрєді планєти всєй». Втім, ця відкритість далі впровадження ряду електронних сервісів … не сягає.

Не вірите? Ось вам приклад - цілком таємно працюють у місті комунальні підприємства, і дізнатись що вони роблять, чим займаються - немає змоги практично ніхто.

Так, відкриваємо сайт міської ради, і в розділі «Комунальні підприємства» бачимо перелік КП, який, до речі, не є вичерпним.

Тринадцять КП і одна КУ. Десь – з посиланням на офіційний сайт або сторінку у соцмережі, десь – лише з вказанням робочих годин чи змін у Статуті. Все. Жодної додаткової інформації, як того вимагає чинне законодавство – нема.

Ба, більше, нещодавно стало відомо, що ще наприкінці 2016-го у Дрогобичі було офіційно зареєстроване нове КП – «Муніципальна варта» Дрогобицької міської ради. Її керівником (як кажуть – технічно) призначено одіозного екс-міліціонера. З’ясувалось це завдяки базі Ю-Контрол. Жодної ж інформації про новостворене КП чи її керівника на сайті міської ради нема. Абсолютно.

Щоб виправити ситуацію, ще 16 січня до Дрогобицької міської ради було скеровано два запити. У одному просила вказати на яких підставах (на основі якого нормативно-правового акту) у Дрогобичі відбувається порушення вище процитованого Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності“ та запитувала коли порушення буде усунуте. На що отримала відповідь типу «я не я і хата не моя». Мовляв, ну не розуміє керуючий справами міськвиконкому що я від нього хочу.

Наступний запит стосувався надання певного, доволі значного переліку інформації, як от фінансові звіти про діяльність КП за останні 2 роки, інформацію про підрядників та генпідрядників, інформацію про доходи керівників КП і тп. Зрештою, у запиті не просила нічого такого, що б було якоюсь таємницею чи не відповідало Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності“.

Але, на жаль…

Спочатку прийшла проміжна відповідь за підписом першого заступника, у якій зазначалось, що у зв’язку з необхідністю обробки великої кількості інформації, відповідь відтерміновується до 13 лютого.

Втім, ні станом на 13 лютого, ні станом на сьогодні відповідей в повному обсязі так і не надійшло.

Лише три КП надіслали більш-менш схожу до потрібної інформацію. Три! З півтора десятка!

Підозрюючи, що «добром» справу з мертвої точки не зрушити, вирішила скористатись рекламованим інструментом з числа електронних сервісів – та на сайті міської ради зареєструвала Петицію «Про затвердження Порядку інформування про діяльність комунальних підприємств Дрогобицької міської ради та Переліку інформації про діяльність КП, яка підлягає обов’язковому оприлюдненню».

Щоб не винаходити велосипед, скористалась досвідом Львова (який наприкінці 2016 р. ухвалив відповідне Положення) і одразу ж в петицію вписала вичерпний перелік інформації, яка мала б бути оприлюднена – звісно, після того, як влада з депутатським корпусом виявлять таку ласку і винесуть відповідний проект рішення на сесію міської ради та підтримають його.

Отож, що мало б бути оприлюднено?

У Переліку має бути:
1. Загальна інформація по кожному підприємству: 
1.1. Цілі діяльності комунального підприємства. 
1.2. Основна діяльність (перелік всіх послуг, робіт, товарів). 
1.3. Структура підприємства з назвою структурних підрозділів та контактними даними керівників і довідковою інформацією про місцезнаходження підприємства (прізвище, ім’я та по батькові, фото, телефон, електронна пошта). 
1.4. Статут комунального підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше. 
2. Інформація про фінансовий стан по кожному підприємству: 
2.1. Квартальна, річна фінансова звітність комунального підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування. 
2.2. Аудиторські висновки щодо річної фінансової звітності комунального підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимог законодавства України або за рішенням наглядової ради комунального підприємства (у разі її утворення), або суб’єкта управління об’єктами комунальної власності, який здійснює функції з управління підприємством. 
2.3. Річний план закупівель, включно зі змінами та додатками (у разі наявності). 
2.4. Інформація про операції та зобов’язання підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов’язання комунального підприємства (фінансові та нефінансові), які виникають у результаті державно-приватного партнерства. 
2.5. Відомості про договори, учасником яких є комунальне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України “Про відкритість використання публічних коштів“. 
2.6. Перелік об’єктів комунального майна, які знаходяться у розпорядженні комунального підприємства. 
3. Інформація про керівництво кожного комунального підприємства: 
3.1. Керівник підприємства (прізвище, ім’я та по батькові, фото, телефон, електронна пошта), його біографічна довідка (включаючи професійну характеристику), заповнена декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за минулий рік. 
3.2. Біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) підприємства принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб’єктів господарювання, а також зазначається, хто з членів наглядової ради комунального підприємства є незалежним. 
3.3. Річні звіти керівника та наглядової ради (у разі її утворення) підприємства. 
3.4. Структура, принципи формування і розмір винагороди керівника та членів наглядової ради підприємства (у разі її утворення), включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов’язків, а також у зв’язку зі звільненням. 
3.5. Рішення суб’єкта управління об’єктами комунальної власності щодо комунального підприємства. 

Але, - от яка халепа! – у Дрогобицькій міській раді десь у грудні-січні (кажуть, після бот-атаки) змінили систему аутентифікації-ідентифікації користувачів. Тепер довести що ти це ти і проголосувати-підписати петиції можна лише через реєстрацію з допомогою Bank-ID. Звісно, це не смертельно, якби не але! Чимало людей або не мають підходящих банківських карток, або не можуть розібратись з системою.

Тож не факт, що навіть попри активну адвокасі-роботу , вдасться зібрати необхідних усього-на-всього 100 підписів. «Я підписував десяток петицій до Президента. Але такого ходіння по муках, як у Дрогобичі, я там не бачив!», - ділить товариш Ігор. «У мене карта Райфайзен-банку-Аваль. Тому проголосувати не можу», - в телефонну трубку жаліється подруга.

Станом на нині, як повідомив радник міського голови з інформаційно-комунікаційних систем Стас Гайдер, це пробують дещо вдосконалити-спростити – щоб доступ до підпису петицій (логін-пароль) надавався і в ЦНАПі. Але поки це лише проект , який буде зреалізовано в разі підтримки Фондом «Східна Європа», і наразі  є як є.

А тим часом…

Поки пробую в міської ради допроситись відповідей на запити та назбирати необхідних 100 голосів під петицією, у Дрогобичі не просто таємно створили «Муніципальну варту», а й напівтаємно відкрили в КП КМГ так-звану «сміттєсортувальну дільницю». Сміттєсортування виглядає так – приїжджає машина, на бетон в ангарі скидає сміття, кілька людей то з землі розбирають…

Коли ми з активістами  16 лютого навідались на об’єкт – там навіть попри мінусову температуру стояв сморід, а сміттєсортувальників – не було на місці.

Об’єкт, де ведеться оте «сміттєсортування», ще в 2012 році виставляли на продаж. Чия станом на сьогодні це власність – не відомо. «Яким боком» до цього КП КМГ – не відомо. Які машини заїжджають – проконтролювати неможливо. Що взагалі відбувається – лише Бог знає…

Отака прозоро-таємна діяльність! :)

Марія Кульчицька

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: