Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Нас відвідали

80.5%Ukraine Ukraine
7.4%United States United States
2.4%Russian Federation Russian Federation
2.3%Italy Italy
2.1%Poland Poland
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.6%European Union European Union
0.4%Spain Spain
0.4%Germany Germany
0.4%United Kingdom United Kingdom

Сьогодні: 17
Вчора: 63
Цього тижня: 17
Минулого тижня: 667
Цього місяця: 5952
Минулого місяця: 6050
Всього: 129044
Real time web analytics, Heat map tracking

md2Триває підготовка до Сьомого Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі, який відбуватиметься від третього до дев’ятого червня.

Свою підтримку, зокрема – в організації концерту Сергія Жадана з музичним колективом «Собаки в космосі» (фінальний акорд Фестивалю) пообіцяло місто в особі мера Тараса Кучми, котрий обійняв почесний патронат масштабної культурно-мистецької імпрези разом з Міністром культури та національної спадщини Республіки Польща Пьотром Ґлінським, Генеральним Консулом РП у Львові Вєславом Мазуром та Президентом міста Люблін Кшиштофом Жуком.

Нині завершується робота над програмою, уточнюються всі її деталі, й незабаром буде Програму оприлюднено. На разі можна говорити про найвагоміші події в рамках Сьомого Шульцфесту. У другий день Фестивалю відбудеться поїздка до відпочинкового комплексу «Таор Карпати» у мальовничому селі Ластівка.

Гості не лише милуватимуться краєвидами та бойківською кухнею – тут у «Таорі» також відбудеться зустріч з краківським мистцем Якубом Войнаровським і презентація його книги «Мертвий сезон», інспірованої творчістю Бруно Шульца. Відтак режисери з Києва – Олег Драч, Дрогобича – Андрій Юркевич, Тих – Анджей Марія Марчевський, Львова – Роман Валько, Вроцлава – Юзеф Маркоцький дискутуватимуть на тему присутності Шульца у театрі.

Своє місце посядуть і художні вернісажі. Учасники й гості ознайомляться, зокрема, з новими творами художників Станіслава Ожуґа з Жешова (п’ятого червня у Музеї Біласа в Трускавці) та Пьотра Луціана (увечері того ж дня в каплиці на цвинтарі по вулиці Трускавецькій). Цікаву програму-офф пропонує театр «Альтер»: виставки, майстер-класи тощо.

Однією з найцікавіших подій буде спільний проект «Громадський музей» Кшиштофа Жвірбліса (Варшава, театр «Академія Руху») та театру «Альтер», який буде презентовано ввечері сьомго червня у дворику Дрогобицької Ратуші. Під час кожного Фестивалю відбуваються зустрічі перекладачів творів Бруно Шульца (його твори перекладені на понад сорок мов світу).

Не стане винятком і цьогорічний. П’ятого червня про проблеми перекладу, свій досвід інтерпретації творчості геніального «дрогобицького самітника» дискутуватимуть перекладачка китайською Вей-Юн Лін-Ґурецька (Тайпей-Краків), перекладачка грузинською Кеті Кантарія (Тбілісі), перекладачка македонською Лідія Танушевська (Скоп’є) та перекладач українською Андрій Павлишин, котрий модеруватиме захід. Не менш насиченою, ніж літературна, очікується програма мистецька, про яку ми вже інформували. Несподіванку обіцяють львів’янин Влодко Кауфман, постійний учасник Шульцівського Фестивалю у Дрогобичі, та дрогобицький актор Олександр Максимов – вони готують на Шульцфест перформанс, тему якого на разі залишають у таємниці. Рік тому, першого травня, Дрогобич провів в останню путь леґендарного дрогобичанина, музиканта-скрипаля, учня Бруно Шульца, промотора його творчості й хранителя пам’яті дрогобицької, почесного громадянина Дрогобича Альфреда Шраєра. Пам’яті незабутнього нашого краянина на сцені театру імені Юрія Дрогобича дасть концерт Ансамбль імені Альфреда Шраєра. Чимало побачать під час Шульцівського Фестивалю дрогобичани та гості. Тож нагадуємо: дні третього – дев’ятого червня проходитимуть у Дрогобичі під знаком Великого Бруно.

Організатори Шульцівського Фестивалю: Полоністичний науково-інформаційний центр Дрогобицького університету, Товариство „Фестиваль Бруно Шульца” (Люблін, Польща). Співорганізатори: Інститут Книги у Кракові, Польський Інститут у Києві, Генеральне Консульство РП у Львові, Львівський академічний обласний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича та ГО „Творче об’єднання Альтер”. Почесний патронат: Міністр Культури та Національної Спадщини Республіки Польща Пйотр Ґлінський, Генеральний Консул РП у Львові Вєслав Мазур, Дрогобицький міський голова Тарас Кучма, Президент міста Люблін Кшиштоф Жук.

Леонід ҐОЛЬБЕРҐ, прес-аташе Сьомого Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі

Медіа Дрогобиччина, №2

 

 

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: