Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Нас відвідали

80.9%Ukraine Ukraine
7%United States United States
2.5%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2.1%Poland Poland
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.5%European Union European Union
0.4%Spain Spain
0.4%Germany Germany
0.3%Netherlands Netherlands

Сьогодні: 5
Вчора: 97
Цього тижня: 379
Минулого тижня: 3685
Цього місяця: 5647
Минулого місяця: 6050
Всього: 128739
Real time web analytics, Heat map tracking

login lockУже традиційно що два роки Дрогобич – місто Бруно Шульца (12.07.1892–19.11.1942) – стає центром потужних театральних, музичних, літературних, наукових подій.

До цієї «особливої провінції», як Шульц назвав своє місто, приїздять поети й письменники, художники, літературознавці, перекладачі, музиканти, перформери з багатьох країн світу. Сьомий Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі цьогоріч відбудеться третього-дев’ятого червня. Традиційно це некомерційна подія, на всі заходи вхід вільний.

Організаторами цієї знакової культурно-мистецької й наукової події є Полоністичний науково-інформаційний центр Дрогобицького університету, Товариство «Фестиваль Бруно Шульца» (Люблін, Польща), Львівський академічний обласний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича та ГО «Творче об’єднання Альтер». Співорганізатори – Інститут Книги у Кракові, Польський Інститут у Києві, Генеральне Консульство РП у Львові. Нині вже офіційно підтверджено почесний патронат Міністра Культури та Національної Спадщини Республіки Польща, Генерального Консула РП у Львові, Президента міста Люблін.

Від Першого Фестивалю 2004 року в Шульцфесті беруть участь люди культури й науки з Європи, Азії, Америки; 2014 року, на минулому Фестивалі, Дрогобич вітав гостей з півтора десятка країн. Цього року очікуємо дослідників та перекладачів Шульца з Японії, Тайваню, Македонії, Литви, США, Франції та інших держав.

Як завжди, відбудуться велика наукова конференція на тему «Бруно Шульц і сучасна теорія культури», зустрічі й дискусії перекладачів та письменників, історично-культурознавчий семінар, присвячений новим контекстам біографії та творчості Бруно Шульца, виставки, концерти, спектаклі, перформанси, а також насичена офф-програма від Творчого об’єднання «Альтер». Окремі мистецькі акції в рамках Шульцфесту відбудуться також у Львові, Стрию й Трускавці.

Найбільш відомий у культурному світі дрогобичанин викликає дедалі більше зацікавлення, його перекладено більше, ніж сорока мовами. І щоразу з’являються нові переклади. Нещодавно видано прозу нашого знаменитого краянина в Македонії, Хорватії.

Уже готовий проект програми Сьомого Шульцфесту. Відомо, що учасниками засяжного заходу будуть культові Юрій Андрухович з музичною формацією «Карбідо», Сергій Жадан з «Собаками в космосі», театри з Києва, Кєльца, Варшави та Лодзі. Очікуємо прибуття знаних інтелектуалів, зокрема, Ольги Червінської (Чернівці), Алли Татаренко (Львів), Міхала Павла Марковського (Чикаго), Адама Міхніка (Варшава), Ярослава Грицака (Львів), Лідії Танушевської (Скоп’є), Вей Юн Лін-Ґурецької (Краків – Тайпей).

sh f

Леонід Гольберг,прес-аташе Сьомого Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

тел.: 067676 32 81 або 093873 73 12

 

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: