Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Нас відвідали

81%Ukraine Ukraine
7%United States United States
2.5%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2.1%Poland Poland
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.5%European Union European Union
0.4%Spain Spain
0.4%Germany Germany
0.3%Netherlands Netherlands

Сьогодні: 70
Вчора: 116
Цього тижня: 186
Минулого тижня: 3685
Цього місяця: 5454
Минулого місяця: 6050
Всього: 128546
Real time web analytics, Heat map tracking

Врятувати Шпихлір… Поки під виконання цього завдання пишеться проект, активісти, які власне й пишуть цей проект, вирішили для початку прибрати територію біля пам'ятки.

Бо, ясна річ, ніхто крім дрогобичан, Дрогобич чистим не зробить – ні ЄС, ні ООН, ні США.

 

«Вчора були біля Шпихліра з Романою та Максимом Гончаруками. Місцина чарівна і багатообіцяюча, але видовище сумне і ганебне. Однозначно, ще до реставрації і культурних акцій треба це все як мінімум поприбирати. Чи є бажаючі долучитись до волонтерської толоки?», - написала у соцмережі активістка, мистецтвознавець Тетяна Думан.

До кінця дня зголосилось більше 10 людей.

Воїн-волонтер, тепер уже дрогобичанин Максим  Перев'язко відтак наголосив: « Звертаюсь офіційно до всіх «толочників». Якось я писав у ФБ про патріотів Ізюма і їхній досвід у відновленні свого міста. Так ось,  99% успіху і ефективності їхньої справи в тому, що на толоці пашуть вони, як конячки. Нема їм коли голову в небо піднять. Але по закінченні кожної толоки відновлюють сили біля товариського вогнища, за кашою... Словом... Хазяйки, йдете з дому і берете, що кому не шкода: сало, пшоно, закрутку, цибулю, чвертку. То все звичайно, без фанатизму... І не забудьте взяти інвентар.... І ще одне.... Щоб не було так, щоб інвентар був однотипний: 10 граблів і жодного віника. Зкомунікуйтесь і виясніть, що будем робити, що треба і що в кого є. Кажете 10 нас буде... Малувато!! ... Смішки смішками, але мені за Дрогобич трохи прикро. За Ізюм горджусь, а за Дрогобич поки трохи прикро, надіюсь скоро нас стане більше».

 

Толока запланована на суботу, 12 грудня. Початок о 11.00. Дрогобич, вул.Грушевського, Шпихлір.

Не хочете щоб за Дрогобич було соромно? Доєднуйтеся до групи "КульпростірШПИХЛІР" у Фб та приходьте у суботу на толоку!

 

Нагадаємо, Дрогобицький шпихлір – міська мурована житниця (зерносховище), споруджена в 1778 р. в стилі бароко. Є пам’яткою архітектури національного значення. Вважається, що дрогобицький шпихлір - це єдине, що залишилося від комплексу будівель і обійстя дрогобицького старости, що було побудовано в другій пол. XVII ст. Шпихлір є унікальною, чи не єдиною подібною спорудою (в стилі бароко) в Україні, яка вирізняється фаховою композицією із застосуванням так званої «золотої пропорції».

З 2004 року шпихлір перебуває на реконструкції (за кошти обласного бюджету). Завдяки їй вдалося замінити лише півкаркасу (без покриття). Інша частина даху в липні 2012 року після зливи із градом була зруйнована, і станом на 2013 рік так і не відновлена. Згодом цей каркас завалився.

Шпихлір, як стверджують історики і краєзнавці,у Дрогобичі збудували за вказівкою Австро-Угорської цісаря для зберігання зерна на випадок неврожайних/воєнних часів. Подібних споруд, які збереглися до наших днів, в Україні дуже мало.

М.Кульчицька

 

 

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: